< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Kultūras pasākumi notiks, bet citā formātā

Ārkārtējā situācija ir beigusies, un iedzīvotāji interesējas, kādi kultūras pasākumi notiks šovasar. Pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše norāda, ka, ievērojot epidemiologu ieteikumus, cilvēkus aicinās tikties laukā, nevis iekštelpās.
Pagastu svētki nenotiks tradicionālajā formātā, bet katra pagasta kultūras darbiniece ir padomājusi, par to, lai iedzīvotāji varētu saturīgi atpūsties. Piemēram, Vārves pagasta Zūrās 10. augustā notiks neliels pašdarbības kolektīvu koncerts, 11., 12. un 13. augustā Vārvē, Zūrās un Ventavā rādīs teātri, bet 14. augustā paredzēts volejbola turnīrs. Ugālē 27. jūnijā iecerēts rotāt liepu aleju, pagalmos un laukumos, arī luterāņu baznīcā skanēs koncerti, notiks gājiens, konkursa “Sakoptākā sēta” un “Labākais kaimiņš” uzvarētāju paziņošana. Vakarā Ugālē uzstāsies Dita Lūriņa-Egliena un Mārtiņš Egliens. Zirās 8. augustā veidos ziedu paklājus, mazie zirenieki parkā meklēs noslēptos dārgumus, notiks orientēšanās, izstādē “Ko man nozīmē Ziras” izstādīs iepriekš sagatavotus rokdarbus. Vakarā būs svētku koncerts.
Zane Pamše iedzīvotājus ar sapratni uztvert valdības norādījumus par distancēšanos, paskaidrojot, ka šī iemesla dēļ balles šovasar nenotiks. Pašvaldība šajā periodā ir apturējusi tai piederošo telpu izīrēšanu, rosinot privātos pasākumus organizēt ārā. Jāatgādina, ka 21. jūnijā Jūrkalnē nenotiks tradicionālā saulgriežu svinēšana, bet septembrī – Pagastu diena.
Amatiermākslas kolektīvi, ievērojot visus piesardzības pasākumus, ir atsākuši mēģinājums, bet vēl nav zināms, kad notiks “Covid-19” dēļ atceltās skates. Pašvaldības kultūras darbinieces šonedēļ un nākamnedēļ tiksies kursos un izstrādās Ventspils novada svētku scenāriju. Tā ir novitāte, un pirmais šāds pasākums, visticamāk, notiks nākamajā vasarā Piltenē.
Ventspils novada pašvaldība, informē Zane Pamše, ir noslēgusi līgumu ar Latvijas Kultūras akadēmiju par novada kultūras attīstības programmas izstrādi 2021.–2026. gadam.