< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Pasākumi decembrī Ugāles vidusskolā

Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi izdarīja korekcijas  mūsu “Latvijas skolas somas”  pasākumu norisēs. Arī mēs izmantojām šajā  laikā piedāvātos variantus; koncertu online režīmā un teātra izrādi ZOOM vidē.

Mikus Abaroniņa koncertprogramma tiešraidē “Ziemassvētki apkārt zemeslodei”.

Koncertprogrammas nosaukums ”Ziemassvētki apkārt zemeslodei” jau pasacīja, par ko būs koncerts. Lielisks izglītojošs Ziemassvētku koncerts, ko kamerversijā sniedza muzikāli jaunieši, spēlējot čellu, kontrabasu, klavieres. Mūziķi izpildīja  Ziemassvētku melodijas un dziesmas no visas pasaules dažādās interpretācijās. Pavisam koncertā skanēja 10 skaņdarbi, latviešu Ziemassvētku tautasdziema, Fr. Šūberta ‘’Ave Mari’’, ‘’Pār mazo ciemu ielejā’’, fragments no P. Čaikovska ‘’Riekstkodis‘’, slavenu pop Ziemassvētku popūriju. Pirms katra skaņdarba mūziķis pastāstīja par komponista interesantākiem notikumiem dzīvē, dziesmas rašanos, tautas tradīcijām, kā arī savu personisko pieredzi par  izpildāmo skaņdarbu,  kas padarīja koncertu interesantu un izglītojošu.

Pieslēgšanās koncertam notika bez problēmām. Pirms koncerta mūzikas skolotājas jau bija nosūtījušas jautājumus skolēniem, uz kuriem bija jāatbild, noskatoties koncertu “Ziemassvētki apkārt zemeslodei”. Iepriecinoši, ka atgriezeniskā saite darbojās.

Skolēnu atsauksmes par piedzīvoto koncertā  bija pozitīvas: jauks koncerts Ziemassvētku noskaņās; patika; beigās dziedājām līdzi, aplaudējām.

Jāsaka paldies mūziķiem par izglītojošo pasākumu neklātienē. Iepriecināja, ka koncerts  ļāva uz brīdi pasmaidīt un atkal satikties ar kultūras nozari, kura mums visiem šobrīd ļoti pietrūkst!

Liepājas leļļu teātra tiešsaistes izrāde “Ziemassvētku vecīšu dumpis” ZOOM vidē.

Ugāles vidusskolas sākumskolas klašu skolēni leļļu teātra izrādi skatījās  ZOOM vidē. Jau iepriekš tika izrunāts, ka teātra izrādi skatīsimies citādāk nekā ierasts, attālināti, uz ekrāna. Tā kā katrā klasē ir ekrāns un projektors, tas problēmas neradīja, arī pieslēgšanās ZOOM notika bez aizķeršanās. Plkst. 10.10 teātra izrāde Ziemassvētku noskaņās Ugāles vidusskolas 1.–3. klašu  66 skolēniem varēja sākties.

Gatavojoties Ziemassvētku eglītei klases kolektīvā šogad un atceroties teatralizēto uzvedumu pagājušo gadu, bērniem jau priekšstats par teātri bija. Šoreiz tika akcentēts, ka ir arī  leļļu teātris, kur darbojas lelles, kuras vada aktieri.

Viennozīmīgi leļļu teātra izrāde bērnus aizrāva. Viņi dzīvoja līdzi notikumiem izrādē. Viņus uzrunāja arī rūķu personīgie apsveikumi katrai klasei atsevišķi.

Arī šādi skatoties teātri ir iespēja saglabāt teātra baudīšanas prieku!

                         Ingra Zaļkalne,  “Latvijas skolas somas” koordinatore Ugāles vidusskolā