< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Covid-19 ietekmē mācību procesu Ugālē

Zinību dienā Ugāles vidusskolā nekas vēl neliecināja par to, ka daļai audzēkņu kādu laiku būs jāmācās attālināti. Siekalu testus skolēni nodeva pirmdienās, tas notika arī 6. septembrī. Pēc tam, kā informē novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams, atklājās, ka pozitīvs tests ir vienam 1. klases audzēknim, bet 3. b klasē pozitīvs tests bija astoņiem skolēniem.
Izrādījās, ka saslimušajiem bijis daudz kontaktpersonu, jo viņi pārvietojās ar skolēnu autobusiem, daži bija apmeklējuši arī Ugāles Mūzikas un mākslas skolu, tādēļ karantīna divas nedēļas bija jāievēro 77 cilvēkiem, tostarp divām nevakcinētām pedagoģēm. Vienlaikus tas nozīmēja arī attālinātā mācību procesa uzsākšanu minēto klašu skolēniem.

13. septembrī, kad veica nākamo testu, Covid-19 pozitīvs tests bija vienam 5. klases audzēknim, savukārt 8. klases skolēni bija kontaktpersonas. 20. septembrī veiktie testi parādīja, ka tie ir pozitīvi vienam 1. klases, četriem 3. b klases, vienam 9. klases skolēnam, kā arī vienam 4. klases skolēnam, kurš sporta skolas nodarbībās kontaktējās ar vairākiem vienaudžiem, tādēļ viņiem noteikts kontaktpersonu statuss, un skolu šie bērni pagaidām apmeklēt nevar.
Tā kā kopš 6. septembra ir pagājušas divas nedēļas, tie audzēkņi, kas bija karantīnā un ir veseli, nu ir atgriezušies skolā un turpina mācības klātienē.