< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Atvērtās meža dienas Ugālē

Atvērtās meža dienas Ugālē

2022-04-27, 18.43

Katru gadu pavasarī AS “Latvijas valsts meži” (LVM) organizē LVM Atvērtās meža dienas, aicinot cilvēkus piedalīties dažādos pasākumos. Šogad tās norisinājās arī Ugālē, pulcējot Ventspils novada meža draugus sakopt Ugāles pilskalna un dabas takas teritoriju.

Laiks ārā bija izcils meža sakopšanas darbiem, uz talku bija ieradušies skolēni, “Tak-U-gāle” biedri, Ventspils novada pašvaldības pārstāvji, pagastu pārvalžu vadītāji, LVM pārstāvji un citi interesenti. Sākumā uzrunas teica LVM Ziemeļkurzemes reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners un Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, bet pēc tam “Tak-U-gāle” biedre un iniciatore Inese Rumpa sniedza vēsturisku vēstījumu par Ugāles taku, kura vijas 5,8 km garumā.

“Ugāle un mežs ir nedalāmi jēdzieni, bet tik daudz cilvēku izbrauc cauri mūsu ciematam, gūstot priekšstatu tikai par to, ko redz aiz mašīnas loga. 2019. gada augustā Ugāles aktīvie iedzīvotāji devās uz semināru, kurā paši tika aicināti veidot Ugāles tēlu. Mēs gribējām, lai cilvēki ierauga mūsu lielos, neizpucētos, varenos un senos mežus un gribējām arī taku sev pašiem. Šo trīs gadu laikā, kopš mēs tā darbojamies, ir notikušas vismaz sešas taku izpētes ekspedīcijas, septiņas talkas un vairāki pasākumi, nupat norisinājās Ventspils novada “Taku izaicinājums”, ko apmeklēja 160 dalībnieki, tik daudz pēdotājus mūsu mežs vēl nebija pieredzējis. Prieks, ka nekas nebija izpostīts un piemēslots, tas dod cerību, ka arī turpmāk taku apmeklētāji būs saudzīgi pret šo vietu, “ stāsta Inese.

Atvērto meža dienu dalībnieki Ugālē sadalījās trīs grupās. Pirmā grupa palika sākuma punktā un gravā sadedzināja savāktos zarus, iztīrīja klajumu. Skolēnu grupa devās uz Baronu kapiem, kur ātri tika galā ar teritorijas sakopšanu un steidzās palīgā pirmajai grupai. Savukārt trešā grupa devās strādāt un darboties pie jaunā tiltiņa. Visi vareni veica sakopšanas darbus un noslēgumā mielojās ar gardu meža zupu. Tāpat ieradās pūtēju orķestris “Ugāle” iepriecināt talciniekus ar muzikālu priekšnesumu. Par skaistu noformējumu takā ir parūpējusies Ugāles mākslas studija, uz koka bluķiem uzzīmēti dažādi mežā sastopami dzīvnieki.

 “Mēs ļoti labi pastrādājām, bija ne tikai labi laikapstākļi, kas mūs iepriecināja, bet arī visi dalībnieki bija ļoti atsaucīgi un strādāja ar degsmi. Ir prieks un gandarījums par paveikto!” emocijās dalās Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

Arī AS “Latvijas valsts meži” pārstāvis Andris Verners atklāja savus iespaidus par paveikto: “Mēs atrodamies vēsturiskā vietā, kuru paši radām un attīstām. Manuprāt, esam cītīgi pastrādājuši, katrs pielika savu roku, lai varētu šo vietu izbaudīt, kā arī mūsu ciemiņi, kuri šeit ierodas, lai justos labi un varētu atpūsties. Varam redzēt smaidus visiem sejās, tāpat rokas ir nosmērētas, kas nozīmē, ka pastrādāts ir kārtīgi, un, protams, rezultāts arī ir redzams. Diena ir izdevusies, paldies visiem, kas atsaucās, strādāja un attīsta šo vietu!”

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika