< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Ugālē atklāta multifunkcionālā asfalta velotrase

Ugālē atklāta multifunkcionālā asfalta velotrase

2022-10-27, 18.12

27. oktobrī Ugālē norisinājās multifunkcionālās asfalta velotrases atklāšana. Tā ir pirmā šāda veida trase novadā – nepārtraukta, speciāli konstruēta asfalta seguma trase ar viļņotu virsmu un izliektiem stūriem, kas sastāv no dažāda izmēra kalniņiem, virāžām un nelieliem tramplīniem. Apmeklētāju un garāmgājēju informēšanai pie ieejas asfalta velotrasē uzstādīta informācijas zīme par trasi un tās lietošanas noteikumiem.

Velotrases atklāšanā novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks teica svinīgu uzrunu: “Ir pabeigts liels darbs, kas dod lielu gandarījumu. Mēs stāvam pie objekta, kas cilvēkiem kalpos par īstu atpūtas un izklaides vietu ne vienu gadu vien, mēs varam tikai priecāties, ka mūsu jaunieši nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, un tas ir pats galvenais, ka viņiem ir kur savu enerģiju un spēku likt lietā.”

Trases būvdarbus objektā veica uzņēmums SIA “We Build Parks”, tā pārstāvis Artjoms Smirnovs uzsvēra, ka šī trasīte Ugālē ir pasaules pieredzes iemiesojums, jo uzņēmuma pārstāvji ir būvējuši trases Āfrikā, Amerikā, Ķīnā, Eiropā un daudz kur citur. Šī trase ir īpaša ar to, ka šeit nodarbi atradīs jebkurš vecuma pārstāvis ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem, piemēram, velosipēdiem, skrituļdēļiem, skrituļslidām. Viņš iesaka visiem padomāt par ķiverēm un cer, ka ķiveru valkāšanas kultūra šeit attīstīsies, parādot atklāšanā arī paraugdemonstrējumu ar meloni, kas notiek tad, ja brauc trasē bez ķiveres.

“Rudens ir ražas laiks, un šogad Ugālei rudens ir ļoti ražīgs. Mums ir pašiem sava mūsdienīga velotrase, tik pat kā ir pabeigta pastaigu takas labiekārtošana, šobrīd tepat tiek uzstādīti rotaļelementi bērniem. Paldies novada domes deputātiem par iedrošinājumu un atbalstu, paldies visām nodaļām pašvaldībā, kas palīdzēja realizēt un iesniegt projektu, paldies biedrībai “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija”, kas atbalstīja projektu un paldies mūsu būvniekiem, projektētājiem un būvuzraugam! To, ka tas bija vajadzīgs, mēs redzam katru dienu, bērni te ir no rīta, pirms un pēc skolas, brīvdienās, visiem šī trase patīk,” minēja Ugāles pagasta pārvaldes vadītāja Helēna Mendrišora.

Aplausiem skanot, tika pārgriezta sarkanā lente, dodot zaļo gaismu jauniešiem sākt izmantot velotrasi. Tās mērķis ir kvalitatīvas un drošas dzīves vides veidošana aktīvākai atpūtai iedzīvotājiem ar daudzveidīgu pakalpojumu klāstu un ilgtspējīgu, vidi saudzējošu infrastruktūru.

Projekts “Universāli pielietojamas velotrases ierīkošana Ugālē” (Nr. 22-08-AL17-A019.2203-000009) īstenots saskaņā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma 19.2. “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātē 19.2.2. “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”. Projekta kopējās izmaksas ir 63 828,63 eiro, no tām publiskais finansējums (ELFLA) 45 000 eiro, bet 18 828,63 eiro – pašvaldības līdzfinansējums.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm