< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

 Koncertlekcija “Lāčplēša dienā”

 Koncertlekcija “Lāčplēša dienā”

2022-11-08, 15.33

Ugāles vidusskolā patriotiskās noskaņās tiek pavadīts viss novembra mēnesis. Īpašu sveicienu Lāčplēša dienā Ugāles vidussskolas skolēniem bija sarūpējuši pazīstamie jaunās paaudzes mūziķi – dziedātāja
Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jāņis Ķirsis. 

    Mūziķi par godu 11. novembrim, Lāčplēša dienai, ir radījuši audiovizuālu koncertlekciju “Lāčplēša dienā”, kuru skolēniem bija iespēja vērot “Latvijas skolas somas” programmas ietvaros.
    Koncertlekcijā ir iekļauts izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kura tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.  Tā kā vēsturisko procesu kontekstā ir ļoti būtiska arī kultūras un mūzikas klātbūtne, šajā koncertlekcijā skanēja fragmenti no Zigmāra Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kinofilmām “Nameja gredzens”, “Vella kalpi”, “Pūt, vējiņi”, Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesma”; tāpat arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika.
Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildināja vēsturiski fotouzņēmumi un video fragmenti. Skolēnus pārsteidza veco dziesmu jauns izpildījums, aranžējums. Pasākuma pievienotā vērtība ir latviešu kultūras tradīciju un arī vēstures svarīgāko notikumu apkopojums un sasaiste ar mūsdienām.

   Koncertlekcijas koncepts – caur mūziku iepazīt vēsturi – palīdzēja skolēniem uztvert vēstures notikumus caur emociju sfēru, iepazīstināja ar dziesmu moderno aranžējumu. Atgriezeniskās saites saņemšanai, tika piedāvātas skolēniem sagatavotās darba lapas, kuras bija iespēja pildīt pēc koncertlekcijas noskatīšanās.

  Skolēni labāk iepazina Latvijas vēsturi, personības, svarīgus notikumus un kultūras aspektus Lāčplēša dienas kontekstā – uzzināja par šo ievērojamo dienu latviešu tautai, kas veicināja labāku skolēnu izpratni, kāpēc tieši šo dienu tā dēvē, kas ir Lāčplēša ordenis.

  Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju radīt un piedzīvot svētkus!

                                                                                           I. Zaļkalne

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm