< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

BIBLIOTĒKA

Kontaktinformācija

Adrese: Ugāles bibliotēka, Bērnudārzs, Ugāles pag., Ventspils nov., LV-3615,

   Ieejas gaitenī apmeklētājus sagaida               desmit Ugāles mākslas studijas                      dalībnieku gleznas, kuras veltītas Ugālei un tās aprakstiem daiļliteratūrā
7000 eksemplāru liels daiļliteratūras krājums
4000 eksemplāru liels nozaru un
uzziņu literatūras krājums
Lasītavā arī jaunākie preses izdevumi
Mazo apmeklētāju zona
Izstāžu un pasākumu zāle

vadītāja Inese Rumpa,
tālr. 20254936,
e-pasts: [email protected]
Bērnu nodaļas vadītāja Zinaida Kristlība
Bibliotekāre Mārīte Krūze

Darba laiks

Pirmdienās     12:00-19:00
Otrdienās        10:00-17:00
Trešdienās      09:00-17:00
Ceturtdienās  10:00-17:00
Piektdienās    09:00-17:00
Katra mēneša pēdējā ceturtdiena – metodiskā darba diena, bibliotēka apmeklētājiem slēgta.

Bibliotekārās darbības sākums

Ugālē datējams ar 1924. gada 24. augustu, kad vietējā Izglītības biedrība nodibināja pirmo bibliotēku. Pašu biedrības sanesto un sanagloto dēļu plauktos tika izvietoti pirmie 250 sējumi, kurus piešķīra valsts Kultūras fonds. Pašreizējās Ugāles bibliotēkas aizsākums ir 1948. gads Ventspilī, kad Ventspils apriņķa Izpildu komiteja nolēma atvērt apriņķa bibliotēku. Pārceļot to uz Ugāles pagasta kultūras namu, bibliotēka kā metodiskais centrs darbojās līdz 1962. gadam, kad Ventspils apriņķi apvienoja ar Talsu apriņķi. 1969. gadā, abiem rajoniem atdaloties, Ugāles bibliotēka kļūst par Ventspils rajona bibliotēku metodisko centru. Pēc bibliotēku tīkla centralizācijas, 1978. gadā tā tiek nodēvēta par Ventspils rajona Centrālo bibliotēku un tās pakļautībā ir 24 filiāles. Ar 1997. gada 1. janvāri, saglabājot rajona galvenās bibliotēkas funkcijas, tā tiek nodota Ugāles pagasta pašvaldības pārziņā. No 2006.gada 1. janvāra, kad metodiskā darba funkcijas tiek nodotas Ventspils bibliotēkai, tā paliek par Ugāles pagasta bibliotēku.

2001. gada Andrejdiena (30. novembris) bibliotēkai ir lielā Jurģu diena – tad tā pārcēlās uz plašām, gaišām telpām bērnudārza ēkā pagasta centrā, apvienojoties ar pagasta bērnu bibliotēku. Jaunajā mājvietā bibliotēka strauji attīstās, tajā ienāk jaunas un mūsdienīgas tehnoloģijas, bibliotēka kļūst par saikni starp informācijas lietotāju un informācijas devēju visā pasaulē. Ar 2007. gadu uzsākta automatizētā grāmatu izsniegšana-saņemšana bibliotēku informacionālajā sistēmā ALISE, kas nodrošina visu bibliotekāro procesu automatizāciju.

Pakalpojumi

Bibliotēka atrodas PII “Lācītis” ēkas vienā spārnā. Krājums izvietots divos stāvos. Pirmajā stāvā ir daiļliteratūras un nozaru literatūras fonds, novadpētniecības istaba ar 2 datoru darbavietām (apmeklētājiem un darbiniekam). Apmeklētājiem nozaru literatūras istabā ir pieejami 2 datori, 2 darba vietas studijām un mājīgs stūrītis preses lasīšanai. Otrajā stāvā ir zāle izstādēm un pasākumiem ar interaktīvo tāfeli un projektoru; klusā lasītava. Bibliotēkas bērnu nodaļā ir 2 datori, TV ar interneta pieslēgumu, atsevišķa telpa jauniešiem.

Krājums – uz 2021. gada 1. janvāri ir 14 895 eksemplāri. No tiem 7 000 eksemplāri ir daiļliteratūra un 1 200 bērnu literatūra.
Datori un internets – apmeklētājiem pieejami 6 datori ar interneta pieslēgumu, iespēja izmantot bezvadu internetu.
Abonētās datu bāzes- www.letonika.lv, www.news.lv, www.filmas.lv.
Konsultācijas –par bibliotēku, tās izmantošanas iespējām, tematisku un faktogrāfisku uzziņu izpilde, dokumentu noformēšana Windows darba vidē, informācijas meklēšanas bibliotēkas veidotajās un abonētajās datubāzēs un citos interneta resursos.
Lasītāji var pieprasīt autorizācijas rīkus, kuri viņiem dod tiesības attālināti pasūtīt un pagarināt grāmatas: https://ventspils.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx, kā arī lasīt e-grāmatas: https://www.3td.lv/
Kurzemes kopkatalogs piedāvā informācijas meklēšanu Kurzemes bibliotēku elektroniskajos katalogos un novadpētniecības datu bāzēs.
Starpbibliotēku abonements – iespieddarbus, kuri nav Ugāles bibliotēkas krājumā, var pasūtīt izmantojot starpbibliotēku abonementu (SBA).
Izstādes – apmeklētāji var izvēlēties grāmatas u.c. materiālus no tematiskām literatūras izlasēm,  bibliotēkas pasākumu zālē apskatāmas dažādas novadpētniecības kolekcijas, vietējo mākslinieku un amatnieku darbu izstādes, kā arī bērnu zīmējumu izstādes.
Jaunās grāmatas – katra mēneša trešajā ceturtdienā.
Maksas pakalpojumi – pieejama dokumentu skenēšana, kopēšana, datorizdruka.

Saites

Ventspils bibliotēkas mājas lapa 
Kurzemes virtuālais kopkatalogs
www.draugiem.lv/ugalesbiblioteka/
facebook
Virtuālās novadpētniecības kolekcijas


 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm